Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Województwa!

Czytaj więcej: Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Województwa!9 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Siatkówce Dziewcząt. W zawodach zagrały 4 zespoły: SP Konieczno, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Dobromierz – Konieczno 2:0, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:5; 25:14), Dobromierz – Secemin 2:0, Kluczewsko – Konieczno 2:0 (25:5; 25:21), Konieczno – Secemin 0:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:0 (25:13; 25:19). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Secemin, 4. SP Konieczno.
Zwycięzca Półfinału – dziewczęta z Kluczewska już w środę 17 maja w Staszowie zagrają w Finale Województwa Świętokrzyskiego.
Przypomnijmy, że Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku w Finale Województwa Świętokrzyskiego zagrają po raz czwarty z rzędu.
SP Kluczewsko w półfinale wystąpiło w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Magdalena Okoń, Wiktoria Łęcka, Aleksandra Teklak, Emilia Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Czytaj więcej: Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Województwa!

Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

Czytaj więcej: Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!Kolejny tydzień promocji zdrowia w naszej szkole dobiegł już końca. Działania podjęte w jego ramach miały na celu uświadomienie całej społeczności uczniowskiej, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli odpowiednie odżywianie się, higiena osobista i aktywność fizyczna.
Przez te parę dni próbowaliśmy zaszczepić w uczniach „zdrowe” nawyki żywieniowe i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu. Zaproponowaliśmy im bieg po zdrowie, robienie kanapek z bogatych w witaminy produktów, a także kiermasz zdrowego jedzenia. Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wśród Przedszkolaków warsztaty „Przedszkolaczek czyścioszek" – czyli zajęcia o higienie osobistej. Zajęcia te w postaci ciekawych zagadek, humorystycznych wierszyków miały za zadanie utrwalić i przypomnieć naszym najmłodszym Kolegom i Koleżankom zasady codziennej higieny. Na koniec spotkania każdy Przedszkolaczek został udekorowany naklejką:
Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

Czytaj więcej: Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

„Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”

Czytaj więcej: „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”W okresie od 20 lutego do 3 marca bieżącego roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu przyłączył się do akcji „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”, prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic z Warszawy. Akcja ta polegała na zbiórce elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tą inicjatywę, gdyż niosła ona podwójne korzyści. Z jednej strony mogli przyczynić się do ponownego wykorzystania części z zużytych już sprzętów, a z drugiej strony za zgromadzone elektrośmieci Szkoła otrzymywała talon pieniężny do wykorzystania na sprzęt i materiały biurowe lub sprzęt sportowy.
Efektem naszej wspólnej pracy – zbiórki była góra eletrośmieci o wadze 1300kg, co dało nam w sumie bon o wartości 260zł. Bon ten w całości przeznaczyliśmy na sprzęt sportowy, który przekazaliśmy na wyposażenie świetlicy szkolnej, a wybraliśmy m.in.: 6 paletek do badmintona, 2 zestawy lotek do badmintona (każdy po 6szt), 2 rakietki do tenisa stołowego, 2sztuki Frisbee wham i 2 sztuki ringo.
Serdecznie dziękujmy uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci, którzy dbają o nasze środowisko naturalne, a tym samym wzbogacili wyposażenie naszej Szkoły o nowy sprzęt sportowy.
Kolejną zbiórkę planujemy już jesienią 2017.

Czytaj więcej: „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”

Siatkarki SP Kluczewsko bezkonkurencyjne w Fałkowie

Czytaj więcej: Siatkarki SP Kluczewsko bezkonkurencyjne w FałkowieReprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej w Kluczewsku triumfowała w XI Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. Zawody odbyły się 25 kwietnia z udziałem 5 drużyn: SP Czermno, ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko, ZPS Komorniki i PSP Fałków. Grano systemem „każdy z każdym” – sety do 21 punktów, tie-break do 15 punktów. Nasze siatkarki bez straty seta wygrały wszystkie swoje spotkania. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Czermno – Komorniki 2:1, Dobromierz – Fałków 2:1, Komorniki – Dobromierz 0:2, Kluczewsko – Czermno 2:0 (21:7; 21:12), Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (10:21; 19:21), Fałków – Komorniki 2:1, Kluczewsko – Fałków 2:0 (21:3; 21:7), Czermno – Dobromierz 1:2, Fałków – Czermno 2:1, Kluczewsko – Komorniki 2:0 (21:3; 21:13). Klasyfikacja końcowa: 1. ZPS Kluczewsko, 2. ZPS Dobromierz, 3. PSP Fałków, 4. SP Czermno, 5. ZPS Komorniki.
Paulina Liczberska z Kluczewska została wybrana jedną z najlepszych zawodniczek turnieju.

Czytaj więcej: Siatkarki SP Kluczewsko bezkonkurencyjne w Fałkowie

XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Czytaj więcej: XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy PożarniczejW dniu 06.04.2017 roku, uczeń klasy II Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku Marcin Wójcik, reprezentował Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku w eliminacjach OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się  w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.
Szkoły powiatu włoszczowskiego wystawiły swoich najlepszych uczniów z tej dziedziny w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętym boju w części pisemnej, wyłonionych zostało 3 finalistów, którzy musieli walczyć miedzy sobą o awans do finału wojewódzkiego.
Marcin zdobywając pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalnej zapewnił sobie udział w finale wojewódzkim OTWP, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej.
Gorąco dopingując Marcinowi, życzymy powodzenia

Dziewczęta z ZPS Dobromierz zagrały w Kazimierzy Wielkiej

Czytaj więcej: Dziewczęta z ZPS Dobromierz zagrały w Kazimierzy Wielkiej9 kwietnia w Kazimierzy Wielkiej odbył się Ogólnopolski Turniej Mini-Siatkówki Dziewcząt „Victoria Mini Volley Cup 2017” w kategorii „czwórki”. W zawodach zagrało 11 drużyn a wśród nich Reprezentacja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dwa sety do 15 punktów, bez tie-breaków. Skład drużyny dziewcząt z ZPS Dobromierz: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Ewa Depta, Aleksandra Steczkowska, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Wyniki naszej drużyny przedstawiają się następująco: DOBROMIERZ - ZPS KLUCZEWSKO - 0:2 (11:15, 6:15), DOBROMIERZ - AZS UNI II Opole - 0:2 (12:15, 13:15), DOBROMIERZ - PMOS II Busko - 2:0 (15:12, 15:2), DOBROMIERZ - MKS MOS Wieliczka - 0:2 (5:15, 8:15), DOBROMIERZ - AZS UNI I Opole - 0:2 (10:15, 8:15), DOBROMIERZ - GALA II Skarżysko - 2:0 (15:7, 15:5), DOBROMIERZ - GALA I Skarżysko - 0:2 (10:15, 13:15), DOBROMIERZ - PMOS I Busko - 2:0 (15:6, 15:9), DOBROMIERZ - VICTORIA II Kraków - 2:0 (15:5, 15:3), DOBROMIERZ - VICTORIA I Kraków - 2:0 (15:4, 15:13).

Czytaj więcej: Dziewczęta z ZPS Dobromierz zagrały w Kazimierzy Wielkiej

Siatkarki z Kluczewska zagrały w Turniejach Ogólnopolskich w Kaliszu i Kazimierzy Wielkiej

Czytaj więcej: Siatkarki z Kluczewska zagrały w Turniejach Ogólnopolskich w Kaliszu i Kazimierzy Wielkiej8 kwietnia w Kaliszu w woj. wielkopolskim odbył się I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt „O Puchar Prezydenta Miasta Kalisza” Kalisz 2017. Turniej rozgrywany był w kategorii „dwójek” i „trójek” siatkarskich. W gronie 29 drużyn w najmłodszej kategorii „dwójek” wystąpiły dwa zespoły Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.
Turniej rozpoczął się od gier eliminacyjnych w grupach. Utworzono 6 grup gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” – jeden set do 15 punktów (15-ty punkt kończył spotkanie). Pierwszy zespół ZPS Kluczewsko trafił do grupy „B” a jego przeciwnikami byli: Foot-Volley Akademy Września 1, MUKS Kaliska Akademia Siatkówki 2, Foot-Volley Akademy Kostrzyń 2, UKS 17 Kalisz 2. Drugi zespół z Kluczewska trafił do grupy „C” wraz z UKS Kostrzyń N/Odrą, TKS Siatkarz Jarocin 1, MUKS Kaliska Akademia Siatkówki 3, LTS Legionovia Legionowo 2.

Czytaj więcej: Siatkarki z Kluczewska zagrały w Turniejach Ogólnopolskich w Kaliszu i Kazimierzy Wielkiej

Kiermasz Szkolny

Czytaj więcej: Kiermasz SzkolnyW dniach 2-4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „ Hubal” w Dobromierzu odbył się kiermasz książek, który zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. Na kiermaszu znalazły się: klasyka literatury polskiej i światowej, ilustrowane albumy i atlasy, powieści dla dzieci i młodzieży, książki edukacyjne dla uczniów, kulinarne, hobbystyczne i audiobooki. Celem akcji była promocja wartościowych książek, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, aktywizacja uczniów do współdziałania z biblioteką szkolną. Wydarzenie jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wiele pozycji znalazło nabywców, przez co można sądzić, iż cele akcji zostały zrealizowane. Nagrodą za trud włożony w organizację przedsięwzięcia będzie przekazanie przez księgarnię wybranych pozycji książkowych dla naszej biblioteki. 

Czytaj więcej: Kiermasz Szkolny

Dwa Dni Festiwalu Mini-Siatkówki w Kluczewsku

Czytaj więcej: Dwa Dni Festiwalu Mini-Siatkówki w KluczewskuW dniach 3 i 4 marca hala sportowa w Kluczewsku była areną zmagań najmłodszych adeptów mini-siatkówki. W tychże dniach odbył się III Festiwal Mini-Siatkówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – pani Ireny Orzechowskiej. W zawodach uczestniczyło 11 reprezentacji szkolnych z powiatu włoszczowskiego i koneckiego. W sumie o zwycięstwo rywalizowało ponad 120 młodych siatkarek i siatkarzy. Zwycięzcami zawodów zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nieświniu.
Najlepszymi zawodnikami w rozgrywkach zostali: Karolina Jamróz (ZPS Kluczewsko) i Adam Kaleta (SP Nieświń).
Wszystkie drużyny oraz MVP Festiwalu zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irena Orzechowska.
Turniej w Kluczewsku był wspaniałą promocją mini-siatkówki i jednocześnie jednym z ostatnich testów przed zbliżającymi się rozgrywkami wojewódzkimi.
Sponsorami rozgrywek w Kluczewsku byli: p. Daniel Łęcki – właściciel Firmy Budowlano – Handlowej „Daniel” z Kolonii Pilczycy, p Justyna Wójcik – właścicielka Stacji Paliw „Kuźnia” w Kluczewsku, p. Zdzisław Rak - właściciel Firmy „Ognik Szkolenia i Usługi”, p. Łukasz Michalski – prezes KS Hetman Włoszczowa (Sekcja Siatkówka) oraz ZPS w Kluczewsku.

Czytaj więcej: Dwa Dni Festiwalu Mini-Siatkówki w Kluczewsku

Strona 1 z 11

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

„Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego"

 „Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej"

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

  TUTAJ

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy